Dlaczego warto wybrać instalacje solarne?

Kolektory słoneczne

Niewyczerpalne źródło – słońce jest niewyczerpalnym zasobem energii. Dzięki temu, nie grozi nam, że „paliwa” nagle zabraknie. Dodatkowo, w czasach ocieplenia klimatu ilość promieniowania słonecznego będzie rosnąć.
Za darmo – energia pochodząca z promieni słonecznych nic nas nie kosztuję. Zaadaptowanie jej do ciepła użytkowego daje niepowtarzalna okazję używania darmowego paliwa. Proces ten można przeprowadzić za pomocą systemów solarnych i kolektorów słonecznych.
Szybki zwrot poniesionych kosztów – raz wykonana inwestycja zniweluje koszty energetyczne dla danego obiektu na stałe. Poniesione nakłady w bardzo szybkim tempie zostają zwrócone, a dodatkowo pozwalają obniżyć koszty przygotowania c.w.u. średnio o 70%, a koszty związane z ogrzewaniem c.o. o ok. 20%. Rachunek ekonomiczny jest prosty – stałe oszczędności. Koszty instalacji solarnej, w porównaniu z kosztami instalacji tradycyjnej są na bardzo podobnym poziomie, jednak trzeba pamiętać, że dalsza eksploatacja systemu z kolektorami szybko się zwraca i prawie nic nie kosztuję. Kolektory słoneczne mogą być z powodzeniem eksploatowane przez co najmniej 20 – 30 lat z minimalną konserwacją kresową (wymiana płynu solarnego).
Bardzo szybki zwrot kosztów w przypadku montażu instalacji wielkopowierzchniowych – spotykamy takie instalacje w obiektach o dużym zapotrzebowaniu na c.w.u., tj. szpitale, szkoły, pływalnie;

Wynajem kontenerów Kraków

Polecamy kontenery na odpady, których duży wybór pod kątem rozmiarów oraz pojemności umożliwia zebranie i odbiór każdej ilości odpadów. Oferujemy zarówno kontenery na czysty gruz, jak i na odpady mieszane. Kontener na odpady można zamówić telefonicznie lub drogą mailową. Na specjalne życzenie klienta istnieje również możliwość zamówienia pomocy naszej ekipy do załadowania kontenerów odpadami. SortMiś oferuje na terenie Krakowa i okolic kompleksowe usługi z zakresu odbioru odpadów kontenerami. Sortownia odpadów budowlanych. Tel. 533 380 440. Kontenery na śmieci – odbiór kontenerów z odpadami.

Współpraca z innymi systemami grzewczymi, łatwość montażu i dowolność w czasie- systemy solarne mogą pracować oddzielnie, ale również mogą współpracować z :
–  kominkami z płaszczem wodnym,
– niskotemperaturowymi systemami grzewczymi (np. ogrzewanie podłogowe),
– kotłami grzewczymi,
– pompami ciepła,
– urządzeniami wyposażonymi w grzałkę elektryczną zamontowaną w zasobniku (np. zmywarki).

Mogą być sytuowane na dachach obiektów, jako panele ścienne, czy jako zadaszenie werand. Montuję się je w dowolnym momencie procesu budowlanego, w trakcie budowy, czy już na istniejącym obiekcie.

Niepowtarzalny design – montaż kolektorów wyznacza prestiż nowo powstałych domów i pokazuję, iż jego mieszkańcy idą z duchem czasu. Dodatkowo granatowo-czarny odcień absorbera wraz z czarnym kolorem obudowy uszlachetnia wygląd każdego dachu.

Maksymalna efektywność systemów solarnych – w instalacji grzewczej najważniejszym jej ogniwem jest kolektor słoneczny, który ma za zadanie przetwarzać energię słoneczną w ciepło przez ogrzanie wody użytkowej, basenowej lub budynku w miesiącach przejściowych. Efektywną pracą systemu steruję różnicowy regulator temperatury współpracujący z pompą obiegową.

Ochrona środowiska –  dzięki wykorzystaniu takiego źródła energii oszczędzamy paliwa kopalne, które zanieczyszczają środowisko przyrodnicze, a z biegiem czasu ich ilość maleję. Stwarzamy opłacalne połączenie – oszczędności pieniędzy oraz stanu środowiska.

Dofinansowanie – m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daję możliwość na uzyskanie dofinansowania pod inwestycje oparte na odnawialnych źródłach energii. Szczegółowe informacje można uzyskać  na stronie www.nfosigw.gov.pl.

Systemy solarne to przede wszystkim:
– ekonomiczne wyrażona oszczędnośc poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania,
– prestiż,
– ekologia, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Solarne podgrzewacze wody są najskuteczniejszym sposobem, aby zmniejszyć emisje CO2 i stawać się niezależnym energetycznie.