MPGK w Katowicach śmieci z remontu mieszkania lub domu odbierze za darmo

MPGK w Katowicach śmieci z remontu mieszkania lub domu odbierze za darmo

Remontujesz mieszkanie lub dom w Katowicach? Od 1 września miasto odbierze związane z remontem odpady za darmo.

Miasto – w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – odbierze odpady budowlane i rozbiórkowe (gruz) z nieruchomości zamieszkałych. Dotyczy to tylko remontów prowadzonych samodzielnie przez mieszkańców – zastrzega naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska Barbara Lampart. Odpady odbierane będą, jak dodają urzędnicy, raz w roku bezpłatnie z mieszkania w budynku wielorodzinnym, bądź z domu jednorodzinnego.

Ilość odpadów nie może przekraczać 2 m sześc. w maksymalnie dwóch workach, które otrzymamy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Za worki zostanie pobrana zwrotna kaucja w wysokości 60 zł (za jeden worek). Aby zamówić odbiór śmieci, należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta MPGK, podać adres miejsca, w którym trwa remont oraz miejsca podstawienia zapełnionego worka z odpadami. – W przypadku nieruchomości jednorodzinnej zgłoszenie powinno zostać złożone przez właściciela nieruchomości, natomiast dla nieruchomości wielorodzinnej – przez posiadacza/użytkownika lokalu mieszkalnego – dodają urzędnicy. Warto pamiętać, że wypełnione worki muszą być gotowe do odbioru maksymalnie w ciągu 14 dni od ich pobrania, zostaną natomiast odebrane w ciągu pięciu dni roboczych od zgłoszenia. Kaucja, którą wpłaciliśmy za worki zostanie zwrócona w ciągu 10 dni od dnia zgłoszenia odpadów do odbioru. Wpłata jednak przepadnie w dwóch przypadkach. – Jeśli nie nastąpiło zgłoszenie odbioru odpadów lub zgłoszenie nastąpiło po upływie 14 dni i jeśli odpady wymieszane są z odpadami innego typu takimi jak np. papa, azbest, materiały izolacyjne itd. – zastrzegają w magistracie. I przypominają, że odpady remontowo-budowlane mieszkańcy mogą również bezpłatnie oddać do Gminnych Punktów Zbierania Odpadów.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/mpgk-w-katowicach-smieci-z-remontu-mieszkania-lub-domu-odbierze-za-darmo,10549008/